You are currently viewing Świętujemy Dzień Patrona Szkoły

Świętujemy Dzień Patrona Szkoły

Tegoroczne Święto Patrona miało w naszej szkole przebieg szczególny.  W związku z okrągłą rocznicą 1000 – lecia pierwszej koronacji, przybrało formę  iście królewską.

Zaczęliśmy w listopadzie od napisania 20 listów do królów i ich ambasadorów. Niektórzy przysłali piękne zdjęcia,
a ambasada Danii przypomniała nam o siostrze Bolesława Chrobrego, która była królową Danii!

Klasy w tym dniu prezentowały wybrane przez siebie królestwa podczas pokazów na sali gimnastycznej i na wystawach, na korytarzach szkoły.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach. W pierwszym, fotograficznym pod tytułem „ Ja wielki Polak”, należało uwiecznić na fotografii siebie ucharakteryzowanego na słynnego Polaka.  Drugi konkurs „Moje królestwo” pozwalał dowolnie zinterpretować temat. Trzeci polegał na przygotowaniu plakatu o atrakcjach, które zachwycają cudzoziemców przybywających do Polski.

Uczniowie brali udział w quizie, który miał wyłonić omnibusa o najobszerniejszej wiedzy o Polsce. Oglądali prezentacje
o insygniach koronacyjnych i historii polski.

Dzieci w tym dniu wzięły udział w akcji plenerowej podczas której wspólnie z nauczycielami utworzyli na trawie ogromną koronę w kształcie nawiązującą do korony  koronacyjnej Bolesława Chrobrego i polskich królów.

I jak co roku król Kazimierz spoglądał na nas dumny z góry, a my patrzyliśmy w niebo bo mając takiego patrona zawsze musimy mierzyć wysoko.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom tak mocno zaangażowanym w tegoroczne świętowanie!

Fotorelacja ze Święta Patrona 👑🎉:  
  https://photos.app.goo.gl/bBmSzke8V9fPtrkn6