Logo Szkoły

wtorek, czwartek: 7.40 – 16.00

Jakub
Jachymczak

Cześć! Nazywam się Jakub Jachymczak. Moje główne zainteresowania to piłka nożna i pociągi. W szkole najbardziej lubię wychowanie fizyczne i informatykę. Najbardziej poza szkolą lubię grać w : WOT, forza horizon 4 i Rocket league. Bardzo też lubię jeździć na rowerze, hulajnodze i rolkach.

Emilia
Kita

Nazywam się Emilia Kita. Mam 12 lat i mieszkam w Niepołomicach. Interesuję się tresowaniem psów, a moje hobby to koszykówka. Mam młodszego brata, Patryka i mojego najlepszego przyjaciela, którym jest Nodi. Bardzo lubię spędzać z nimi czas. Kocham jeść
pizzę i tresować psy. Moim marzeniem jest spotkać Julią Wieniawę. Moim zdaniem najlepszym przedmiotem jest informatyka.

Kuba
Góra

Nazywam się Kuba Góra. Uwielbiam grać w piłkę i w tenisa. Lubię jeździć na hulajnodze wyczynowej i na deskorolce lub rowerze. Bardzo interesuje mnie język polski i polityka. Jestem aktywny na portalach społecznościowych, na których mam dość duże zasięgi.

Julka
Foryś

Cześć, nazywam się Julka Foryś. Mam 13 lat. Moje największe zainteresowanie, które trochę jest też moim uzależnieniem, to słuchanie muzyki. Z lekcji szkolnych moja ulubiona to plastyka. Nie jestem zbyt dobra w matematyce. Po szkole w poniedziałki i środy chodzę na dodatkowy angielski i właśnie dlatego ten język jest moją pasją. W wolnym czasie chodzę z koleżankami na miasto. Czasem po lekcjach, kiedy nie mam co robić, gram w „Life is strange 2”.Jest to gra, w której najważniejsze są podjęte decyzje przez gracza, ponieważ każda z nich bardzo wpływa na całą akcję.

Oliwia
Jach

Hejka!
Nazywam się Oliwia Jach. Uwielbiam grać w piłkę ręczną. Lubię także jeździć na hulajnodze elektrycznej, rolkach i rowerze. Interesuję się fotografią, muzyką. Jestem aktywna na portalach społecznościowych.

Tomasz Mardosz-Lisak

Cześć!
Nazywam się Tomek Mardosz-Lisak. Uwielbiam sport. Od sześciu lat trenuję karate w AKT w Niepołomicach. Doskonalę też swoje umiejętności w tenisie ziemnym i pływaniu. Od pierwszej klasy należę do Szczepu „Puszcza” Związku Harcerzy Rzeczypospolitej. Mam artystyczną duszę, dlatego śpiewam, recytuję i maluję. W wolnym czasie gram w Minecraft i Pokemon Go.

To my, KLEKSOWICZE

Jesteśmy grupą uczniów z klasy 6b. Uczestniczymy w zajęciach Kółka Dziennikarskiego i redagujemy Szkolną Gazetkę „Kleks”. Będzie się ona ukazywać jako dwumiesięcznik. Uczymy się sztuki dziennikarskiej, poznajemy jej arkana i uważnie obserwujemy otaczającą nas rzeczywistość, która warta jest zauważenia. Wiele się dzieje wokół i warto o tym pisać, wystarczy patrzeć i słuchać. Profesor Miodek, wybitny językoznawca, powiedział , że „słowo jest w człowieku” i trzeba umieć je właściwie wykorzystać. Redagujemy teksty publicystyczne dotyczące ważnych i ciekawych tematów. Poznajemy różne gatunki dziennikarskie. Piszemy artykuły, felietony, reportaże. Wiemy, jak ważna jest dokumentacja fotograficzna i umiejętności informatyczne. Dokonujemy korekty własnych tekstów . Uczymy się również na błędach. Wiemy, że należy postępować uczciwie i nie wolno bezkarnie przywłaszczać sobie tekstów napisanych przez innych. Zespół Redakcyjny tworzą: Wiktoria Nawrot – redaktor naczelny; Emilia Kita – zastępca redaktora naczelnego; Justyna Gubała i Emilia Kita – sprawy bieżące , Natalia Matuła – artykuły różne, Jan Mardosz – Lisak – kącik humorystyczny, ciekawostki; Oliwia Jach – kącik kulinarny, Wiktoria Nawrot i Vanessa Tybon – kącik artystyczny, moda, Adam Kopff – sport, Tomasz Mardosz – Lisak – reportaże, felietony; Julia Foryś – kącik literacki. Opiekun Redakcji oraz skad gazetki: mgr Marzena Święch

rok szkolny 2020/2021

kleks nr 1