You are currently viewing Pokazowa lekcja online z wykorzystaniem AI w naszej szkole!

Pokazowa lekcja online z wykorzystaniem AI w naszej szkole!

Z dumą informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie sześciu placówek w Polsce biorących udział w pilotażowym programie wdrażania sztucznej inteligencji w edukacji. W ramach tego projektu mieliśmy okazję przeprowadzić pokazową lekcję online na żywo, podczas której zaprezentowaliśmy, jak można wykorzystać laboratoria AI w pracy z młodszymi uczniami.

Lekcja odbyła się w klasie 2a i była poświęcona praktycznemu zastosowaniu generatywnej AI przy użyciu aplikacji EdTool, stworzonej przez firmę Learnetic. Uczniowie mieli okazję pracować z nowoczesnymi narzędziami, które wspierają kreatywność, rozwój myślenia krytycznego i umiejętność rozwiązywania problemów.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także reprezentanci firm technologicznych zaangażowanych w pilotaż oraz wielu ważnych osobistości w świecie edukacji w Polsce. Była to wyjątkowa okazja do zaprezentowania nowoczesnych metod nauczania oraz omówienia przyszłości sztucznej inteligencji w edukacji.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła może być częścią tego nowatorskiego projektu! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i czekamy na kolejne innowacyjne rozwiązania wspierające naukę naszych uczniów.