You are currently viewing Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

Dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0c w tym roku szkolnym wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym o nazwie „Zabawa sztuką”. Miło nam poinformować, iż wykonaliśmy już 10 zadań projektowych i tym samym ukończyliśmy projekt. Do zadań projektowych należały następujące tematy:
1. Nietypowy pędzel.
2. TWAL.
3. Taniec, ruch…
4. Kącik sztuki.
5. Sztuka w bibliotece.
6. Architekci.
7. Sztuka użytkowa.
8. Monochromatyzm.
9. Ekspresjonizm abstrakcyjny.
10. Przepis na farbę.

Dzieci poznały nowe techniki malarskie, sławnych malarzy i same wcieliły się w artystów. Przekonały się także, że kawa
lub herbata może zastąpić zwykłą farbę, a pompon zastąpił nam pędzel i co najważniejsze, sprawiało to wszystkim dużo radości. Spod rąk dzieci wychodziły prawdziwe dzieła sztuki i to motywowało je do dalszego działania.
Projekt ten był wspaniałą okazją do wyrażenia swoich uczuć i myśli na kartce papieru oraz pogłębienia wiedzy. 🖼️🎨🖌️❤️