You are currently viewing EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

28 wrześniu w naszej szkole obchodziliśmy Europejski  Dzień Języków Obcych – święto, które ma na celu propagowanie nauki języków obcych.

W tym dniu w szkole było niezwykle kolorowo. Uczniowie przebrali się w strój charakterystyczny dla wybranego przez siebie  państwa Europy i przybrali barwy narodowe. Na korytarzach słychać było pozdrowienia w różnych językach, uczniowie witali się, pozdrawiali i prowadzili krótkie dialogi.

Na lekcji niemieckiego uczniowie brali udział w konkursie ze znajomości krajów niemieckojęzycznych z wykorzystaniem aplikacji Kahoot oraz przedstawiali się i witali w różnych językach. Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie rozwiązywali quizy językowe, rozpoznawali ze słuchu jaki to język obcy, uczyli się liczyć od 1-10  a także wymawiać słowa „Tak”, „Nie”, „Cześć!”, „Jak się masz?”, „Dziękuję!” w językach europejskich oraz ćwiczyli łamańce językowe. Z kolei na języku hiszpańskim uczniowie rozmawiali o rodzinach językowych, o hiszpańskich tańcach ludowych i muzyce flamenco. Wykonywali quizy dotyczące kultury, zwyczajów i historii krajów hiszpańskojęzycznych za pomocą aplikacji Kahoot, Wordwall, Quizlet.

Zapraszamy na krótką fotorelację.

Odtwórz wideo