You are currently viewing Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi 2022

         Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi zaczęliśmy już w marcu, a sfinalizowaliśmy 22 kwietnia. Jest to święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych. To zawsze sprzyjająca okazja, aby zastanowić się nad naszymi relacjami z naturą i koniecznością ochrony jej bezcennych zasobów oraz naprawy wyrządzonych szkód. Tak też uczyniliśmy, działając aktywnie na terenie Niepołomic. Doskonałą okazją stało się zaproszenie do wzięcia udziału w akcji Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę 2022. Cała społeczność szkolna wyposażona w rękawiczki jednorazowego użytku i odpowiednie worki, wyruszyła w poszukiwaniu pozostawionych odpadów w różnych miejscach i zakamarkach. Działaniami objęta została Puszcza Niepołomicka oraz bliższa i trochę dalsza okolica naszej szkoły. Chociaż pogoda nie rozpieszczała wszystkie klasy ochoczo gromadziły w workach znalezione butelki, puszki, papiery, elementy garderoby, a nawet znalezione zostały opony i uszkodzona drabina. W ciągu kilku tygodni sprzątania wypełniliśmy 60 worków odpadami, które nigdy nie powinny zalegać w miejscach napotkania. Trochę wysiłku i determinacji, a nasza Matka Ziemia wygląda jakby lepiej, przynajmniej na jakiś czas.

Aneta Gryglak

koordynator akcji