You are currently viewing Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

4 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Celem obchodów było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie świadomości naszych uczniów w tym temacie. W ramach szkolnych obchodów pedagodzy specjalni przygotowali gazetkę przybliżającą tę tematykę,
a na każdych drzwiach zawisły plakietki symbolizujące naszą integrację z osobami z niepełnosprawnościami.

W kilku klasach pedagodzy specjalni przeprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie mogli doświadczyć jak porusza się osoba niewidoma, w jaki sposób słyszy osoba niesłysząca oraz jak radzi sobie w życiu codziennym osoba
z niepełnosprawnością ruchową. Dzieci poznały również alfabet Braille’a oraz alfabet migowy i palcowy.

W klasach odbyły się również pogadanki i projekcje filmów, dotyczące rodzajów niepełnosprawności i dążeń osób niepełnosprawnych.

Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby
jak my i że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.