Logo Szkoły

poniedziałek, środa, piątek : 7.40 – 15.30

wtorek, czwartek: 7.40 – 16.00

KALENDARIUM NASZEJ SZKOŁY

1 IX 1980r.  następuje uroczyste otwarcie nowego budynku  Zespołu Szkół w Niepołomicach  (obecny budynek naszej szkoły przy ul. 3 Maja 23).  W skład zespołu oprócz Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Rolniczego weszła również Szkoła Podstawowa nr 2.

1980 -1982r.  dyrektorem całego zespołu  zostaje Jan Hajduk, wicedyrektorem do spraw Szkoły Podstawowej została Wiesława Porębska –Jagła.

1982 – 1991r.  dyrektorem Zespołu Szkół zostaje  Józef Gryglak.

III 1984r. Rada Pedagogiczna przyjmuje uchwałę o nadaniu Zespołowi Szkół imienia Króla Kazimierza Wielkiego.

1 III 1985r. odbyła się oficjalna uroczystość nadania Zespołowi Szkół  imienia Króla Kazimierza Wielkiego oraz przekazania sztandaru ufundowanego przez Zakłady Drobiarskie.

IX 1990r. zostaje wprowadzona 6- stopniowa skala ocen i powraca do szkół nauczanie religii.

III 1991 r.  decyzją kuratora Jerzego Lackowskiego przestaje istnieć Zespół Szkół w Niepołomicach. Była to ostatnia taka placówka w województwie gdzie liceum funkcjonowało razem z podstawówką.

1991r. nowym dyrektorem (już samodzielnej szkoły podstawowej) zostaje Grażyna Skowron. Po pewnym czasie stanowisko wicedyrektora  obejmuje  Tadeusz Jasonek.

1997r.  dyrektorem zostaje prof. Teresa Olearczyk.

1 IX 1999r. wprowadzono 6- klasową szkołę podstawową. Stanowisko dyrektora obejmuje Wiesław Bobowski,   wicedyrektorami zostają  Krystyna Augustyńska  i  od 2000 roku Elżbieta Siwek.

28 V 2003r. odbyła się uroczystość przekazania szkole podstawowej sztandaru.

2008- 2010r. nasi uczniowie trzykrotnie sięgają po złoty i dwukrotnie srebrny medal w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym.

2012r.  dyrektorem zostaje Krystyna Augustyńska  i pełni  tę funkcje do końca  roku 2017. Drugim wicedyrektorem obok Elżbiety Siwek zostaje Alina Jachimczak.

6 I 2015r. po raz pierwszy przez Niepołomice przechodzi Orszak Trzech Króli którego współorganizatorem jest nasza szkoła.

17 X 2016r. szkoła bije rekord Polski w jednoczesnym puszczaniu balonów (1020 szt.)

2017r. rozpoczęto proces likwidacji gimnazjów i przywracania 8- klasowej podstawówki.

XII 2017r. dyrektorem zostaje Alina  Jachimczak – stanowisko drugiego wicedyrektora  obejmuje Małgorzata Rogowska.

Widok na budynek szkolny od strony Orlika. Fot. ze zbiorów Janusz Jagły