You are currently viewing Za progiem, za oknem – moje 5 km

Za progiem, za oknem – moje 5 km

„Za progiem, za oknem – moje 5 km”

To chyba najprzyjemniejszy moment w planie działań każdego projektu – kiedy można podziękować  i poczuć satysfakcję, że wspólnie udało się coś stworzyć.

 Czas nie sprzyja swobodnym wędrówkom i spotkaniom, ograniczenia, zdalne nauczanie, mają twarde zasady – ale i w takiej rzeczywistości szukamy alternatyw i bardzo się cieszymy, że włączyliście się do projektu gminnego, przygotowanego przez Szkołę Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. Kilkunastu uczniom udało się znaleźć ciekawe miejsca i ludzi blisko siebie. Jako autorzy, wraz z nami, w powstałym folderze, zapraszają czytelnika do poznawania ponad 20 miejsc i postaci, które subiektywnie, choć bazując na źródłach, opisali słowem lub obrazem.

Wydrukowane 1000 sztuk folderu sprezentujemy autorom, szkołom, bibliotece i promocji naszego miasta. Mamy nadzieje, że się spodoba.

Zasady projektu obligują nas do wyboru prac, które się wyróżniają, ale nie było to łatwe, bo przesłane teksty i zdjęcia to prawdziwe perełki. Dlatego oprócz wyróżnionych czterech najlepszych prac (w kategorii klas 1-3 oraz klas 4-8 i szkoły ponadpodstawowe), nagrody uzyskają również pozostali uczestnicy projektu. Najcenniejsze dla nas jest to że szukaliście i jesteście ciekawi historii własnych rodzin, rejonu oraz pokazujecie je innym. To motywacja, aby projekt kontynuować – bo warto.

Nagrodami są karty podarunkowe w Media Ekspert o wartości 250 zł., autorzy prac wyróżnionych otrzymają upominki w formie rzeczowej lub karty upominkowej o wartości 100 zł. każda. Po odbiór nagród zaprosimy Was po zakończeniu ferii do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach, jednak z powodu epidemii nie chcemy obligować nikogo do spotkań  – możemy więc przesłać je poczta w pierwszym tygodniu stycznia (bardzo prosimy o informację jaka forma jest dla Was dobra – na adres mailowy, na który wysyłaliście zgłoszenia i swoje prace).

Nagrodzone  prace:

 1. Karol Sojka
 2. Wojciech Ligęza
 3. Kaja Sowa
 4. Karolina Wardyga

Wyróżnione prace:

 1. Jan Mardosz Lisak
 2. Julia Pyzik
 3. Emilia Kołodziej
 4. Jerzy Kuźba
 5. Witold Kuźba
 6. Tomasz Mardosz Lisak
 7. Natalia Matuła
 8. Jerzy Kuźba
 9. Wiktoria Cisło
 10. Szymon Burzyński

Bardzo Wam gratulujemy i dziękujemy.

 

Koordynator projektu – Małgorzata Juszczyk

 

 

 

Projekt „Za oknem, za progiem – moje 5 km” jest dofinansowany ze środków gminy Niepołomice, a patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy w Niepołomicach, pan Roman Ptak