You are currently viewing Warsztaty chemiczne w oddziale przedszkolnym

Warsztaty chemiczne w oddziale przedszkolnym

Co wspólnego mają gofry z dwutlenkiem węgla?
Odpowiedź na to pytanie szeroko omówiliśmy na warsztatach chemicznych w oddziale przedszkolnym O”B”
pt. „O dwutlenku węgla słów kilka”.
Dzieci samodzielnie wykonały niektóre doświadczenia: samorosnące balony, magiczne gaśnice i ruchomy obraz na mleku. Zahaczyliśmy również o proces „oddychania” roślin czyli fotosyntezę na przykładzie trawy.
Były też chemiczne łamańce językowe, bo kto powiedział, że przedszkolak nie może znać pojęcia fluorescencji, fenoloftaleiny czy chlorofilu. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie!
Przy okazji aktywnie obserwowały kolorowe doświadczenia: kameleon chemiczny i tornado w butelce, słynny wulkan, chemiczne światła drogowe, świecące roztwory, a na koniec na własne oczy zobaczyli, co się dzieje podczas pieczenia ciasta, nie będąc w środku piekarnika.
Zwieńczeniem pokazu była degustacja świeżo upieczonych gofrów z nutą przepysznych owoców i bitej śmietany.