You are currently viewing Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

22 czerwca uczniowie z kl. 6E i 6F wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z Panią Renatą Piątkowską oraz lektorką Elżbietą Maliwną Kożurno. Wydarzenie zorganizowała Biblioteka Miejska w Niepołomicach w przestrzeni Laboratorium Aktywności Społecznej.

Renata Piątkowska to znana i ceniona autorka ponad 40 książek dla dzieci. Tematem spotkania była historia Malali Youzafzi, bohaterki, niedawno poznanej przez uczestników, lektury uzupełniającej pt. „Która to Malala?”

Pisarka ciekawie przedstawiła wiele zdarzeń z życia dziewczynki, która otrzymała w 2014 roku Pokojową Nagrodę Nobla. Z kolei lektorka ze swobodą zaprezentowała fragmenty omawianej książki.

Przykład wytrwałości Malali w walce o prawo do edukacji skłonił szóstoklasistów do refleksji na temat wartości, jaką jest wiedza.

Spotkanie bardzo się podobało. Uczestnicy zadali pisarce wiele pytań dowodzących ich zainteresowania zarówno historią najmłodszej noblistki, jak i warsztatem twórcy. Dowiedzieli się m.in. że dotarcie do baśni pakistańskich nie było łatwe i wymagało pomysłowości i wytrwałości ze strony pisarki.