You are currently viewing Projekt plastyczny ,,Sztuka wszędzie”

Projekt plastyczny ,,Sztuka wszędzie”

  • Post author:
  • Post category:Projekty

W miesiącu czerwcu, w naszej szkole,  realizowaliśmy niezwykły projekt plastyczny pt: „Sztuka wszędzie”.

Zadanie, którego się podjęliśmy miało pokazać nieograniczone możliwości kreacji artystycznej i fantazję w sposobie ekspozycji.

Założenie było proste: dzieło sztuki można zrobić z wszystkiego, na wszystkim i wszędzie można go eksponować.

Nasi uczniowie najpierw poznali główne nurty sztuki współczesnej od asamblażu i instalacji zaczynając, a na konceptualizmie i sztuce ulicy kończąc. Wszystkie te dziwnie brzmiące nazwy stały się wreszcie zrozumiałe i intrygujące dla młodych uczestników projektu.

Po zdobyciu materiałów, którymi były min. odpady stolarskie, złom, oraz przedmioty przeznaczone do wyrzucenia, zabraliśmy się (pomimo czerwcowych upałów) do ostrej pracy.

Ograniczała nas tylko wyobraźnia, a ta jak wiadomo jest nieograniczona. Na kawałkach kory powstały przepiękne anioły i ptaki. Na odpadach stolarskich malowaliśmy kwiaty, tańczące nutki, stada jaszczurek, mrówek i motyli. Kosze z wikliny zamieniły się w czapki krasnali, złom w roboto-mrówkę, lejki w piękne księżniczki, a na kostce pojawiły się biedronki zagubione w olbrzymim labiryncie.  Niezwykłym pomysłom  nie było końca.

Wszystkie prace zostały następnie zabezpieczone lakierem i wyeksponowane na terenie, przed wejściem do szkoły.

W ten niekonwencjonalny, a zarazem ekscytujący sposób uczniowie przekonali się, że sztuka nie zna granic, o czym mogą przekonać się wszyscy uczniowie, rodzice i mieszkańcy Niepołomic przechodząc obok naszej szkoły.

Nasze prace można podziwiać do końca października. Serdecznie zapraszamy!

Projekt został sfinansowany przez MiGN, w ramach realizacji zadania publicznego,

przez działające przy S.P nr 2 Stowarzyszenie Propagujące Idee Kazimierzowskie (SPIK).

 

Schabowski Mikołaj

nauczyciel plastyki i historii