You are currently viewing Półkolonia „W cztery świata strony”

Półkolonia „W cztery świata strony”

Półkolonia „W cztery świata strony”

Działające przy Szkole Podstawowej nr2 w Niepołomicach, Stowarzyszenie Propagujące Idee Kazimierzowskie zorganizowało w dniach od 11 do 22 lipca, półkolonię pod hasłem „W cztery świata strony”. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Każdy dzień zajęć powiązany był tematycznie z jednym kontynentem, do którego nawiązywały gry, zabawy i warsztaty plastyczne. Poznały wiele legend i baśni z różnych stron świata. Dowiedziały się, jakie są ulubione zabawy dzieci na innych kontynentach. Uczestnicy wspólnymi siłami wykonali wielką 5 metrowa mapę świata, na której poprzyklejali charakterystyczne dla danego miejsca zwierzęta i rośliny.  Na warsztatach plastycznych dzieci robiły m.in.: pióropusze, afrykańskie bransolety, chińskie smoki i indiańskie totemy. To wszystko przeplatane zabawą i grami na świeżym powietrzu, wyjściem do kina oraz wycieczkami do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat upoważniający do podróżowania po najdalszych zakamarkach świataJ.

Dzięki nawiązaniu współpracy z amerykańską firmą CYTIVA (światowy lider branży biotechnologicznej), dzieci uchodźców z Ukrainy, uczęszczające do naszej szkoły mogły uczestniczyć w zajęciach półkolonii bezpłatnie, za co w ich imieniu serdecznie dziękujemy!

Schabowski Mikołaj

Przewodniczący zarządu SPIK.