You are currently viewing Mobilne Laboratoria Przyszłości

Mobilne Laboratoria Przyszłości

to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we
współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Projekt zakłada unowocześnianie szkół tak, aby zajęcia prowadzone były w angażujący i ciekawy dla uczniów sposób. Lekcje mają także pomagać w odkrywaniu talentów.

Z początkiem roku szkolnego 22/23 w całym kraju ruszyła akcja mająca na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli i uczniów.

22.09.2022r. do naszej szkoły przyjechał 2-osobowy zespół Edukatorów,

który poprowadził warsztaty dla uczniów klasy 7a i 7b  w ramach projektu edukacyjnego „Mobilne Laboratoria Przyszłości”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja, co to jest sieć neuronowa, a także poznali działanie drukarki 3D.

Warsztaty były bardzo ciekawe i angażujące uczniów.