You are currently viewing Laboratoria Al

Laboratoria Al

Z radością informujemy, iż nasza szkoła jest jedną z sześciu szkół w Polsce biorących udział w pilotażowym wdrożeniu laboratoriów sztucznej inteligencji (AI).

Firma Intel wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Instytutem Badań Edukacyjnych
oraz we współpracy ze światowymi markami producentów komputerów: Dell, HP, Lenovo i Microsoft uruchamiają pilotażowy program laboratoriów AI w wybranych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Otrzymaliśmy zestaw specjalistycznego oprogramowania do nauki i tworzenia projektów z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji, wydajne laptopy, szafki do przechowywania i ładowania sprzętu oraz dostęp do usług chmurowych AI. W ramach pilotażowego projektu wybrani nauczyciele zostali przeszkoleni z wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji w pracy z uczniami.

Rozpoczynamy tę niesamowitą, cyberprzygodę!
Więcej szczegółów wkrótce!

Otwarcie pracowni Sztucznej Inteligencji – Ministerstwo Edukacji Narodowej – Portal Gov.pl (www.gov.pl)