You are currently viewing „Uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych”

„Uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych”

Puk, puk to ja mały uczeń pierwszaczek.

Puk, puk to ja taki dzielny uczniaczek.

To słowa piosenki, którą prezentowali uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach na uroczystym ślubowaniu i pasowaniu dnia 13 października 2022r.

Był to bardzo uroczysty dzień. Razem ze swoimi Rodzicami, wychowawcami oraz Dyrekcją Szkoły dzieci uczestniczyły
w uroczystej Mszy Świętej.

W asyście Rycerzy wszyscy udali się pod Pomnik Króla Kazimierza Wielkiego i tam delegacje klas złożyły kwiaty.

W szkole w obecności, zaproszonych Gości, Rodziców, Nauczycieli uczniowie przedstawili program artystyczny,
w którym motywem przewodnim była obecna pora roku – Jesień.

Po uroczystym ślubowaniu, Pani Dyrektor dokonała pasowania uczniów.

Pierwszoklasistów witali najstarsi koledzy z klasy VIII b.

Po uroczystości dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce.

Był to  dzień pełen wrażeń, który na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a pamiątkowe zdjęcia
będą przechowywane w albumach.