Logo Szkoły

poniedziałek, środa, piątek : 7.40 – 15.30

wtorek, czwartek: 7.40 – 16.00

Tenis

W roku 2019 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolski konkursie Dzieciaki do Rakiet.W konkursie wyłoniono aż 60 szkół podstawowych, które otrzymały zestawy profesjonalnego sprzętu do tenisa przystosowanego do nauki dzieci. Dzięki zaangażowaniu się całej społeczności szkolnej udało nam się znaleźć wśród zwycięzców. W 2020 r rozpoczęły się zajęcia szkoleniowe z tenisa w ramach 4 godz. wf.

,,Bądź aktywny, ciesz się życiem"

Uczestnictwo w zajęciach tenisowych to nie tylko dobra zabawa, ale także możliwość rozwoju. Lista korzyści, które młodzi tenisiści będą czerpać z lekcji na korcie jest długa. Gra w tenisa świetnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka. Oprócz szlifowania techniki podstawowych uderzeń, regularne wizyty na korcie wpływają pozytywnie na koordynację ruchową, balans i utrzymanie równowagi.

Nauka gry w tenisa ziemnego uczy też wszechstronności. Trudno wymienić inny sport, który w takim stopniu angażuje niemal każdą część ciała. W grę w tenisa zaangażowane jest nie tylko ciało. Szereg korzyści z uprawiania tej dyscypliny dotyczy strefy mentalnej. Dobry tenisista to znakomity strateg – zawsze stara się wyprzedzić ruch przeciwnika, antycypuje i ma w głowie plan na to, co zrobi za chwilę.

Sport to zwycięstwa i porażki. Tenisiści zwykli mawiać, że „tenis to sport przegranych”. To właśnie niepowodzenia na ogół prowokują zawodnika do doskonalenia umiejętności i charakteru. Wytrwałość w dążeniu do celu i umiejętność radzenia sobie z krytyką sprawiają, że tenisiści osiągają sukcesy w różnych dziedzinach życia, a każdy sukces buduje przydatną w życiu i na korcie pewność siebie. Szereg korzyści z uprawiania tej dyscypliny sportu uzupełniają poprawa koncentracji i doskonalenie umiejętności pracy w zespole. To właśnie zajęcia grupowe pozwalają dziecku nawiązać kontakty z rówieśnikami i nauczyć się wszelkich zasad współpracy.

Rok szkolny 2020/2021

Śledź nas w mediach społecznościowych